e
sv

Ziraat Bankası Hesap Açtırma İşlemleri

Türkiye'nin önde gelen devlet bankası Ziraat Bankası'ndan hesap açtırma işlem basamakları nelerdir?Ne tür hesaplar açabiliriz?
Ziraat Bankası Hesap Açtırma
avatar

Irfan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ziraat Bankası’nda hesap açtırmak isteyenler açısından gerekli şartların ne olduğu, hangi belgelerin temin edilmesi gerektiği konusunda önceden bilgi sahibi olmak hesap açma işlemlerinin hızlı halledilmesi açısından önem arz etmektedir.

İlginizi Çekebilir: Ziraat Bankası Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Genel anlamda hesap açma işlemlerinde hemen hemen her bankanın prosedürleri aynı olmakla birlikte, işlemlerin en kısa sürede halledilmesi açısından şubeye gidildiğinde hazır edilmesi gereken belgeler önem taşır. Bu anlamda Ziraat Bankası hesap açtırma işlemlerini şöyle sıralayıp açıklayabiliriz:

Gerekli Bilgilerin Edinilip Belgelerin Toplanması

Ziraat Bankası vasıtasıyla bir hesap türü açmak için gereken bilgi belgeler arasında; TC. kimlik numarası, TC kimlik kartı – nüfus cüzdanı veya pasaport, kişinin ismi, adresi, email adresi,telefon numarası ve benzeri iletişim bilgileri bulunmaktadır. Ziraat bankası hesabı açarken herhangi bir ücret talebi bulunmamakla birlikte kredili mevduat hesabı, döviz hesabı veyahut birikim hesabı gibi hesap türlerinden biri açılmak istendiğinde banka tarafından minimum bakiye adından bir hesap bakiyesi gerekmesi talep edilebilmektedir.

Hesap Açılış İşlemlerinin Tamamlanması İçin Şube Ziyareti

Her banka işlemi için ilk akla gelen yer bankaların şubeleridir. Dolayısıyla Ziraat bankası hesap açtırma işlemleri için en kolay ve kesin yöntemin de şubeyi ziyaret etmek olduğu akıllardan çıkarılmamalıdır. Yukarıda belirtilen bilgi ve belgeler ile birlikte en yakın şubeye gidildiğinde, gerekli bilgilendirmeler ve yönlendirmeler yapılarak hesap açma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kişi yanında hesabına yatırmayı düşündüğü maddi miktarı da götürebilir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Desteği

Banka hesapları, özelliklerine göre farklı türlere ayrılmaktadır. Vadeli hesap, vadesiz hesap, döviz hesabı, birikim hesabı ve benzeri gibi türlere ayrılan banka hesaplarından kişiler, kendilerine uygun olan hesabı açtırmak durumundadır. Hesap açtırmak isteyen ama kendisi için hangi tür hesabın olduğunu bilmeyen yani hangi hesap türünü açtıracağı konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler Ziraat bankası müşteri hizmetleri vasıtasıyla müşteri temsilcilerinden gerekli desteği alabilmektedir. Şubelerden de gerekli yardım ve desteğin alınabileceği, telefondan ise 0850 220 00 00 numarasını arayarak akıllardaki sorulara cevap bulunabilmektedir.

Ziraat Bankası Hesap Seçenekleri


Ziraat Bankası Hesap Seçenekleri

Ziraat Bankası Vadesiz Hesap

Vadesiz mevduat hesabı açılması ile bütün temel bankacılık işlemleri yapılabilir. Hesaptan hesaba para transferleri, fatura ödemeleri, hesaba para yatırma ve çekme işlemleri yapılabilmekte, hesaba bağlı hesap kartı sayesinde ATM’ler ve Pos makineleri ile de söz konusu işlemler yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap

Vadesiz hesaba özgülenen tüm özeliklerin yanında kişiler vadeli hesap açtıklarında, belirli faiz oranları ve vade seçenekleri ile birikimlerini değerlendirebilmektedir. Ziraat Bankası hesap türlerinden vadeli hesabın seçilmesi durumunda 1-730 gün arasında vadeli hesap açılarak yatırılan ana paranın üzerine işlemiş faiz oranlarıyla geri alınması mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası Birikim Hesabı

Birikimli mevdat hesabı olarak bilinen bu hesap türünde, birikim tutarlarının 1-3 ayda bir ödemeli düzenlenmesi mümkün olup, 3-10 yıl arası vadeli olarak TL, EURO, USD cinsinden birikim yapılabilmesi olanağı tanımaktadır.

Ziraat Bankası Döviz Hesabı

Vadesiz özelliklere sahip Ziraat Bankası Döviz Hesabı, yabancı cinsten paralarını uzun vadeli olarak bekletmeyi değil de, sık sık alım satım ve transfer yapanlar için ideal bir hesap türüdür.

Ziraat Bankası Altın Hesabı

Altın değerli ve popüler bir yatırım aracı olmakla birlikte çalınma ve kaybolma riski taşımaktadır. Ziraat Bankası Altın Hesabı ile altın yatırımlarını güvenilir bir ortamda avantajlı şekilde yapmak mümkündür.

Ziraat Bankası Yatırım Hesabı

Yatırım hesabı sayesinde kişi; bono, tahvil, yatırım fonları , kira sertifikası ve borsada hisse senedi alım satım işlemler başta olmak üzere bir çok farklı işlem yapabilmektedir.

Ziraat Bankası Öğrenci Hesabı

Ziraat Bankası öğrenciler için de açılabilecek bir hesap türü sunmaktadır. Hesap açma yaşı 18 olmakla beraber, 18 yaşın altındaki çocuklar velileri ile birlikte hesap açtırmak durumundadır.


Sıradaki içerik:

Ziraat Bankası Hesap Açtırma İşlemleri