e
sv

Steam Üzerinden Para Kazanma Yolları

Valve Corporation adlı oyun şirketinin geliştirdiği oyun alım sitesi Steam üzerinden para kazanmak mümkün mü?Detaylar yazımızda...
Steam'dan Para Kazanma Yolları
avatar

Irfan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Günümüz modasında dijital oyunlar büyük ilgi görüyor. Dijital oyunların bulunduran sitelerde oyunların hem satışı için hem de oyuncunun para kazanması için birçok yöntem barındırıyor. Bu yazımızda bu hizmetleri bulunduran, bir oyun sitesi olan Steam’dan nasıl para kazanılır buna göreceğiz.

Valve Corporation adlı oyun şirketinin geliştirdiği oyun alım sitesi Steam, kullanıcıları için para kazanma yönünden birçok yol barındırıyor. Birçok video oyun, oyun DLC’si, video gibi ürünlerin satışlarını yapıp aynı zamanda kullanıcılarına kazanç kapısı da oluyor.  

Şuanda birçok oyuncu ve Steam kullanıcısı bu sistem üzerinden ciddi rakamlar elde etmekte. Bu yazımızda da elde edilen rakamların hangi yollarla oluştuğuna bakacağız.

İlginizi Çekebilir: İnternet Üzerinden Para Kazanabileceğiniz 12 Altın Yöntem

Steam Koleksiyon Kartları Satma

Steam’de almış olduğunuz oyunlardan ve oyun içinde kazanmış olduğunuz başarımlardan Steam hesabınıza o oyunla ilgili koleksiyon kartları düşüyor. Bu kartlar envanterinize düşer ve onlarla satış yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Steam pazarında da envanterinizde bulunun bu kartları enderlik seviyesine göre fiyat belirleyip satabilirsiniz.

Steam Koleksiyon Kartları

MMORPG Oyunlarından Para Kazanma

Dota 2, Knight Online ve Metin 2 gibi MMORPG oyunları oynayarak hem eğlenip hem de para kazanmanız mümkün. Oyunu oynadığınız süre içerisinde, oyunun içinde kazanmış olduğunuz item ve oyun paralarını online oyun sitelerine satarak para kazanmanız mümkün.

Steam Hesabı Satma

Birçok oyun alım sitesini dijital ortamda alıp satmak kullanıcılar arasında yaygındır. Steam hesabınızı da bu yolla satarak hesabınızın seviyesine göre iyi paralar kazanabilirsiniz. Hesabınızın içerisindeki oyunların sayısına, oyunlarda geldiğiniz seviyelere ve hesabınızın envanterinde bulunan ögelere göre oldukça yüksek rakamlara ulaşmanız mümkün.

Item Satışı Yaparak Para Kazanma

Steam’da para kazandıran oyunlar denilince akla CS:GO ve PUBG gibi oyunlar gelmektedir.Counter Strike: Global Offensive ve PUBG gibi online oyunlardan, oyunu oynadığınız süre içerisinde ücretsiz bir şekilde item düşmektedir. Bu oyunlardan düşen itemleri ister kendi hesabınızda kullanırsınız isterseniz de Steam’in pazar bölümünde belirlenen fiyata satarak kazanç elde edebilirsiniz.  

Bazı oyun siteleri alım satımı yapılan bu itemleri alıp karşılığında direkt banka hesabınıza para atabiliyor. Bu tarz siteleri de kullanarak yüksek oranlarda para kazanmanız mümkün. Ama item düşme olayı her oyun için geçerli değildir. Bu işi yapmadan önce item düşen oyunları araştırıp ona göre yol izlemelisiniz.

Counter Strike: Global Offensive Üzerinden Para Kazanma

Bu oyun içerisinde silah kasaları ve skinler mevcut. Oyun içerisinde bulunan ve siz oynadıkça rastgele gelen kasalar kendi başına da para etmekte. Fakat bu kasaların anahtarlarını Steam mağazasından satın alarak kasayı açıp içinden çıkan item, skin, bıçak ve eldivenleri yüksek rakamlara satarak para kazanabilirsiniz.Bu açtığınız oyun kasalarından bazen kuruş değerinde eşyalarda çıkabilir. Ama bunun rastgele olduğunu unutmayın. Yani şansınız varsa 5.000 TL’lik eşyalarda çıkartabilirsiniz.

Counter Strike: Global Offensive Üzerinden Para Kazanma

Steam Üzerinden Ticaret Yaparak Para Kazanma

Steam’in içerisinde bulunan pazar kısmından kullanıcılar aralarında farklı oyun eşyalarının ticaretini yaparak kazanç elde edebiliyor. Eğer bu şekilde ticaret yapmak isterseniz ve bu konu da sezilerinize güveniyorsanız bu iş tam da size göre. Birçok site ve ticaret dalı gibi Steam’da elde edilen kazançlardan %10 kesinti yapıyor. Tabi yaptığınız ticaretin ve kazandığınız paranın büyüklüğüne göre bu komisyon sizi rahatsız edebilir. Çünkü az bir kazanç elde ederseniz bu kesinti size fazla gelecektir ama yüksek kazançlar elde ederseniz yapılan bu kesinti sizi rahatsız etmeyebilir.


Sıradaki içerik:

Steam Üzerinden Para Kazanma Yolları