e
sv

Seat Ibiza Fiyat Listesi ve Özellikleri Açıklandı!⭐2020

2020 Seat Ibiza fiyat listesi ve özellikleri açıklandı!Seat Ibiza 2020 ile bizleri bekleyen yenilikler nelerdir?2020 Seat Ibiza fiyatı ne kadar?
Seat İbize2020 Fiyat Listesi
avatar

Aysel Gozey

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ülkemizde en çok beğenilen otomobillerden olan Seat Ibiza Fiyat uygunluğu nedeniyle son dönemde çok satılan araçlar arasında da yer almaktadır. Donanım ve aksesuarlarıyla oldukça zengin bir yapıya sahip olan Ibiza, Seat markasının uzun süredir ürettiği modellerinden biridir. Ibiza’nın düşündüren tek yanı ise donanım ve aksesuarların opsiyonel olarak sunulmasıdır.

Seat Ibiza fiyat olarak önceki modeline göre de artış yaşamış durumdadır. Önceki modeli olan 2017 modelinin fiyatları 130.000 TL’den başlayan Ibiza’nın 2020 modelinin fiyatları 173.000 TL den başlıyor ve opsiyonel donanımların eklenmesiyle 201.699 TL’ye kadar ulaşıyor.

Seat Ibiza Fiyat Listesi Açıklandı! Seat Ibiza Özellikleri Çok Beğenildi!

Seat İbiza Fiyat Listesi

Ülkemizde en çok satılan otomobil markalarından olan İspanyol Seat 2020 model Seat Ibiza modelini piyasaya tanıttı. Son makyajlama operasyonunu 2017’de geçiren Ibiza modelinin iç ve dış tasarımı tamamen yenilenmiş. Yeni tasarımıyla Seat Leon modeline benzetilen Ibiza içerisinde yeni aksesuar ve donanımlar barındırıyor.  2020 Model Yeni Seat Ibiza Fiyat Listesi üretici Seat tarafından açıklandı.

Seat Ibiza Özellikleri

Seat İbiza Fiyat Listesi

2020 model Seat Ibiza da pek çok yenilikler bulunmaktadır. Bunlardan en önemli iki tanesi iç ve dış tasarımda yaşandı. İşte Ibiza’nın yeni tasarımının özellikleri.

1 – Seat Ibiza Fiyat Üzerindeki Tasarım Etkisi 

Daha sportif bir görünüme kavuşan Seat Ibiza yeni ön aydınlatmasıyla büyük beğeni topladı. Yenilenmiş Led Ön Farlar ile daha güçlü bir ön aydınlatmasına sahip olmuşa benziyor. Yeni boya türleriyle piyasaya çıkan Ibiza’da metalik ve opak olmak üzere iki farklı tür bulunuyor. Bu renk türlerinin 9 farklı renk çeşidi bulunuyor. Bu renklerden Opak Kırmızı ile Opak Beyaz ücretsizken diğer renk çeşitleri opsiyonel olarak satılıyor.

2020 Model Seat Ibiza yenilenen iç tasarımı ile de dikkat çekiyor. Küçük ama modern değişikliklerle araç daha fazla kullanıcı dostu haline geldi. Çok özellikli direksiyon, daha büyük ekranlı yol bilgisayarı ve otomatik klima opsiyonel olarak sunulan donanımlar bulunuyor. Ülkemizde satılan versiyonunda kumaş kaplama seçeneği tek seçenek olarak sunulmuş durumdadır. Oldukça geniş bir iç tasarıma sahip olan bu otomobil geniş bagajı ile de alıcılarını sevindirecek.

2 – Yeni Donanımlar

2020 Model Seat yenilenmiş multimedya sistemiyle de büyük beğeni topladı. Yenilenen multimedya sisteminde 8 inç boyutlarında yeni dokunmatik ekranı yol bilgisayarı ve medya kontrolleri için kullanılabiliyor. Yenilenmiş multimedya sisteminde Android Car, Apple Carplay ve Mirror Link desteği de mevcut.

Yeni Seat Ibiza’da kablosuz şarj ünitesi de mevcut bu sayede cep telefonunuzu kablosuz şarj ünitesine yerleştirerek şarj edebilirsiniz.

Yeni Seat Ibiza fiyat ve özelliklerine baktığımız listemize diğer özellikleri ile devam ediyoruz.

3 – Güvenlik

Seat Ibiza Fiyat olarak alıcılarını düşündürse de araç içi ve dışı güvenlik özellikleriyle kullanıcısına güven veriyor. ASR, ABS, ESC ile yokuş kalkış desteği bu segmentte yer alan diğer araçlarda da mevcut. Ancak  Ibiza elektronik stabilite kontrolü sayesinde araç sürücüsüne güvenlik anlamında büyük destek sağlıyor.

Elektronik Stabilite Kontrolü zorlu hava koşulları ve ıslak-kaygan zeminde kaymayı hissettiği anda aracı kademe kademe yavaşlatıyor ve aracın güvenli bir şekilde durmasını sağlıyor. Ibiza’nın bir diğer güvenlik özelliği lastik basıncını kadranda yer alan küçük ekrandan takip edebilmenize olanak sağlıyor.

2020 Model Ibiza’nın Türkiye’de tek motor seçeneğiyle satılacak olması büyük bir dezavantaj olarak görülebilir. 1.0 Eco TSI motor Türkiye’de satışa sunulacak olan tek motor seçeneği. Bu motor benzinli olarak satışa sunulacak 115 beygirlik bir motor. Yakıt olarak tasarruflu olan bu motor 0’dan 100’e 9 saniyede çıkıyor ki bu diğer marka araçlara göre çok uzun bir süre demek.

 4 – 2020 Model Seat Ibiza Fiyat Listesi

Seat İbiza Fiyat Listesi

Seat İbiza

Gelelim Seat Ibiza Fiyat listesi incelendiğinde ise aşağıdaki gibi bir tablo ortaya çıkmaktadır:

Seat Ibiza EcoTSI 115 HP DSG S&S Style: 173.000 TL (standart paket)

Tüm opsiyonların bulunduğu  bu opsiyonel paket : 201.699 TL

Yeni Seat Ibiza fiyat olarak 2017 modeline göre 50.000 TL’lik bir artış yaşadı. Aradan 3 yılın geçtiğini ve diğer markalardaki benzer sınıftaki araçların fiyatlarını da göz önünde bulundurursak normal bir artış diyebiliriz.

Bu yazımızda yeni piyasaya sürülen 2020 model Seat Ibiza fiyat ve Özelliklerini inceledik. Yeni Ibiza özellikleri ve donanımlarıyla tercih edilebilecek otomobil olsa da donanımların opsiyonel olarak satılması büyük bir hayal kırıklığı yaşatıyor. Diğer modellere göre bazı artıları da bulunan aracı değerlendirmek sizlere kalmış.

İlginizi Çekebilir:TOGG Ne Zaman Yollarda Olacak?


Sıradaki içerik:

Seat Ibiza Fiyat Listesi ve Özellikleri Açıklandı!⭐2020