1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?Faydaları Nelerdir?
  3. Iphone Memoji Çıkartmaları Nasıl Gönderilir?

Iphone Memoji Çıkartmaları Nasıl Gönderilir?

Iphone IMessage Çıkartmaları
4

Iphone ve Ipad cihazlarınızda kendi ruh halinize göre kullanabileceğiniz iphone memoji çıkartmaları mevcuttur.Hem telefonun kendi mesajlaşma uygulamasında hem de whatsapp,bip gibi platformlarda kullanabileceğiniz eğlenceli memojiler ile uzun uzun yazma derdinden bir nebze de olsa kurtulmuş olacaksınız.Peki iphone memoji çıkartmaları nasıl kullanılır?Dilerseniz detayları inceleyelim.

IMessage İle Neler Yapılabilir?

Mesajlar uygulamasından çıkmadan iMessage uygulamasını kullanarak bir yazışmadaki iş arkadaşlarınızla ortak çalışabilir,sevdiklerinize göndereceğiniz mesajları çıkartmalarla süsleyebilir, parça paylaşabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.(Kaynak)

IMessage Memoji Çıkartmaları Gönderme

iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarda kullanabileceğiniz mesajlaşma uygulaması olan IMessage içeriğinde bulunan çeşitli memojileri kullanmaya olanak sağlar.Eğer cihazınızda halihazırda bu uygulama yok ise App Store üzerinden indirebilirsiniz.Uygulama yüklendikten sonra adım adım memoji çıkartması gönderme işlemini yapalım.

IMessage Memoji Çıkartmaları Gönderme

Adım 1:Uygulamayı açın ve Oluştur düğmesine basın.Mevcut bir mesajı da açabilirsiniz.

IMessage Memoji Çıkartmaları Gönderme

Adım 2:Mesaj kısmına geldikten sonra klavye üzerinden Memoji Çıkartmaları kısmına basın.Eğer klavyenizde bu seçenek görülmüyorsa kameranın yanında bulunan A’ya benzer simgeye basın.Memojiler açılacaktır.

IMessage Memoji Çıkartmaları Gönderme

Adım 3:Tüm Memoji ve Animoji karakterlerini göreceksiniz.Kullanmak istediğiniz “Memoji” karakterini yukarı kaydırarak geniş açıda inceleyebilir, Gönder tuşuna basarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

IMessage Memoji Çıkartmaları Gönderme
Önerilen Yazı
Instagram Hesap Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Whatsapp ve Bip Gibi Uygulamalardan Memoji Çıkartmaları Gönderme

Memoji çıkartmaları doğrudan klavyeye entegre edildiğinden, Whatsapp ve BİP gibi birçok üçüncü taraf mesajlaşma uygulamasıyla uyumlu bir şekilde çalışır.Whatsapp üzerinden memoji çıkartmaları gönderme işlemi için şu adımları uygulamak yeterli olacaktır.

WhatsApp kullanarak Memoji çıkartmaları göndermek için bir var olan bir “WhatsApp” görüşmesi açın(ya da oluşturun) ve boşluk çubuğunun solundaki “Emoji” düğmesine dokunarak Emoji klavyesine geçin.

Burada, “Sık Kullanılanlar” bölümünün başında Memoji çıkartmalarından oluşan bir tablo göreceksiniz. Bunları görmüyorsanız Sık Kullanılanlar bölümüne erişmek için klavye görünümündeyken sola kaydırın.

Daha önce Memoji çıkartmalarını kullandıysanız, son kullandığınız çıkartmalardan bazılarını burada bulacaksınız. Ancak tüm çıkartmaları görmek için “…” gibi görünen “Menü” düğmesine dokunun.

Memoji Çıkartmaları Gönderme

Buradan bir Memoji karakteri seçin ve mevcut tüm çıkartmaları görmek için yukarı kaydırın.

Tüm bu adımların ardından o anki ruh halinizi yansıtan memojiyi seçin ve sevdiklerinizle paylaşın.


Yorum Yap
Yazı Kaynakları
Kaynak

Yazar Hakkında

Başkent Üniversitesi İlk ve Acil Yardım bölümü mezunuyum.Boş zamanlarımda araştırma yapmak ve bunu paylaşmak en önemli hobimdir. "Gerçek bilgi,insanın ne kadar cahil olduğunu bilmesidir."

Yorum Yap