1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?Faydaları Nelerdir?
  3. IMEI Öğrenme – IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

IMEI Öğrenme – IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

IMEI sorgulama
3

IMEI Sorgulama nasıl yapılır sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve araştırılmaktadır. Akıllı telefon kullanıcıları tarafından merak edilen bu işlem, son derece kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Oldukça önemli olan sorgulama işlemi sayesinde cihazınızın yasal yollar ile ithal edilip edilmediğini veya çalıntı bir cihaz olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İşte, söz konusu sorgulama işlemi için bilinmesi gereken tüm bilgiler;

Adım Adım IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

IMEI sorgulama

IMEI sorgulama işlemi, E-Devlet platformu üzerinden son derece kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Aşağıda yer alan adımları takip ederek sizlerde bu işlemi oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz…

1 – E-Devlet Sisteminden IMEI Öğrenme

E-devlet ile IMEI sorgulama

Öncelikli olarak PTT üzerinden alacağınız E-Devlet şifresi ile sisteme girmeniz gerekmektedir. Sisteme girebilmek için aşağıda yer alan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

  • E-Devlet sistemine girmek ve sorgulama işlemini başlatmak için tıklayınız.

2 – Arama Kutucuğunu Kullanın

IMEI

Söz konusu işleme devam edebilmek için karşınıza gelen arayüz de bulunan arama kutucuğuna IMEI Sorgulama yazmalı ve ardından ENTER tuşuna basmalısınız.

3 – IMEI Numaranızı Girin

IMEI Numarası

ENTER tuşuna bastıktan sonra karşınıza yukarıda ki gibi bir arayüz seçeneği gelecektir. Karşınıza gelen bu arayüz seçeneğine IMEI numarasını girerek sorgulama işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

IMEI Öğrenme ve IMEI Sorgulama

IMEI Öğrenme

IMEI Numarası son derece kolay ve pratik bir şekilde öğrenilebilmektedir. Söz konusu numarayı öğrenebilmek için, cihazınızın numara çevirme ekranını açarak *#06# rakamlarını tuşlamanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza 15 haneli bir numara gelecektir. Bu numara cihazınızın IMEI numarasıdır.

IMEI Kayıt

IMEI Kayıt

Yurt dışından aldığınız cihazların IMEI kayıt işlemlerini son derece kolay ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. İşte, kayıt işlemin yapabilmek için bilmeniz gerekenler;

  • Öncelikli olarak 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.
  • 120 Günlük yasal sınırı aşmamanız gerekmektedir.
  • 2020 Yılı için belirlenen cihaz kayıt ücretini mutlaka yatırmalısınız.
  • Yukarıda yer alan şartları sağlayan kişiler, E-Devlet üzerinden kayıt işlemlerini son derece kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilir.

IMEI Kayıt Ücreti ve IMEI Sorgulama

Cihazlarının IMEI kayıt işlemlerini yapmak isteyen kişiler, E-Devlet üzerinde yer alan ödeme yöntemlerini kullanarak kayıt ücretini ödemek zorundadır. Söz konusu kayıt işleminin ücreti ise 1.838 TL’ dır.

[ilgiliicerik icerik_id=”3838″]

Yorum Yap

Yorum Yap