e
sv

Facebook Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook Hesap Kapatma
avatar

Aysel Gozey

 • e 1

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Popüler sosyal medya hesapları arasındaki Facebook hesap kapatma işlemi nasıl yapılır? Facebook nasıl silinir? Facebook hesap dondurma işlemi için takip edilmesi gereken işlemler nelerdir?

Facebook, uzun süredir sosyal medya adı altına görev alan bir uygulamadır. Çıktığı tarihten itibaren milyarlarca kullanıcıya ulaşan Facebook, farklı ülkelerden birçok hesaba ev sahipliği yapıyor. Facebook kişisel paylaşım yapmak, alışveriş yapmak için ya da iş için kullanılmaktadır. Bunun yanında insanları sanal da olsa ortak bir noktada buluşturan Facebook, gün geçtikçe gelişmektedir.

Facebook Hesap Kapatma

Facebook Hesap Kapatma

Geçtiğimiz günlerde kişisel verilen korunması konusunda oldukça problem yaşandığı somut olarak kanıtlanan Facebook’ta birçok hesap çalındı ve internet üzerinden bilgileri paylaşıldı. Facebook bu konuda net bir açıklama yapmasa da kullanıcılar bu durumdan pek hoşnut değil. Bu sebeple Facebook kullanan büyük bir kesim hesabını silmek istiyor.

Facebook Nasıl Kapatılır? 2020

Facebook Nasıl Kapatılır? 2020

Facebook Nasıl Kapatılır? 2020

Facebook nasıl kapatılır? 2020 işlemi bilgisayar veya telefon üzerinden kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Bir sosyal medya kullanıcısı için hesabı silme seçeneğiyle beraber hesabı dondurma şansı da bulunmaktadır. Dondurulan hesaplar geri açılabilirken silinen hesaplar geri açılamaz. Bu sebeple kullanıcıların bu işlemleri yaparken dikkatli davranması gerekir. Ayrıca Facebook nasıl kapatılır? 2019 da aynı şekilde uygulanarak hesaplar silinmekteydi. Peki, Facebook hesabı nasıl kapatılır? 2020 adımları nelerdir?

 • Facebook’a akıllı cihazlarınızdan giriş sağlayın.
 • Facebook’a giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan simgeye tıklayın.
 • Aşağı doğru sıralı olan simgeler arasından Ayarlar sekmesini bulun.
 • Ayarlar içerisinde bulunan Facebook Bilgilerin’e giriş yapın.
 • Facebook bilgileri sekmesinde bulunan Hesabını ve Bilgilerini Sil’e basın.
 • Hesabımı Sil seçeneğine basarak hesap silme işlemini tamamlayın.

Bu sıralamaya uyulduğu takdirde hesap silme işlemi sıkıntısız bir şekilde gerçekleşir. Aynı zamanda bu işlem çoğu cihaz üzerinden yapılmaktadır. Yani Facebook nasıl kapatılır? Telefondan da kolayca yapılmaktadır. Buna ek olarak hesap kapatma işlemleri hem bilgisayarlar hem de tabletlerden kolayca yapılabilmektedir. Facebook hesap kapatma işlemi nasıl yapılır? işleminin yanında Facebook hesabı dondurma işlemi de bulunmaktadır. Facebook hesabını dondurma işleminden sonra ise hesabın sahibi istediği zaman hesabını açabilir.

1 – Facebook Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook Hesap Dondurma

Facebook hesap kapatma komutlardan biri de Facebook hesabı dondurma komutudur. Facebook’a giriş yapılabilen her cihazdan hesap dondurma işlemi kolaylıkla yapılmaktadır. Öyleyse Facebook hesabı dondurmanın maddelerini sıralamak gerekir.

 • Facebook’a akıllı cihazlarınız aracılığıyla giriş yapılmalıdır.
 • Facebook ana sayfasında bulunan sağ üstteki simgeye tıklanmalıdır.
 • Bu sekmede yer alan “genel” kısmına gelinmeli ve
 • Genel, seçeneğinden sonra Hesabı Yönet seçeneğine basılmalıdır.
 • Son olarak da hesabı dondur seçeneğine tıklayarak Facebook hesap dondurma işlemini tamamlanmalıdır.

Facebook, mobil cihazlar ve bilgisayarlarda daha sık kullanılan; milyarlarca indirmesi bulunan, popüler bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama içerisinde yer alan Facebook hesap silme ve Facebook hesap dondurma işlemi yukarıda belirtilen doğrultuda yapıldığı sürece kolayca gerçekleştirilebilir.

2 – Facebook Hesap Kapatma Formu Nasıl Kullanılır?

Çeşitli sosyal medya uygulamaları, hesaplarını silmek isteyen kullanıcılara bir form göndererek bu işlemi gerçekleştirmesini sağlar. Ancak Facebook, form sistemi ile çalışmaz. Birey, Facebook hesap silme mobil veya Facebook hesap silme bilgisayar aracılığıyla Facebook’un uygulaması ya da internet sitesi üzerinden kendi verdiği komutlarla bu işlemi kolayca gerçekleştirir.

3 – Facebook Hesap Kapatma  – Facebook Hesap Silme Resimli Anlatım

Facebook hesap kapatma işlemi sırasında problem yaşayan veya anlamayan insanlara en çok yardım eden şey: Facebook hesap silme resimli anlatım bölümüdür. Kullanıcılar verilen komutları dinleyerek hesaplarını kolayca silebilirler.

İlginizi Çekebilir: Instagram Hesap Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır


Sıradaki içerik:

Facebook Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?