1. Ana Sayfa
  2. Kültür-Sanat
  3. Doğduğun Ev Kaderindir Oyuncuları ve Konusu

Doğduğun Ev Kaderindir Oyuncuları ve Konusu

doğduğun-ev-kaderindir-oyuncuları-kapak
3

Severek takip edilen dizi olan Doğduğun Ev Kaderindir oyuncuları hakkında izleyicileri tarafından birçok araştırma yapılmaktadır. Ünlü isimlerin yer aldığı dizi her Çarşamba Tv8 ekranlarında sevenleri ile buluşuyor. Dizi Gülseren Budayıcıoğlu isimli psikoloğun kaleme aldığı Camdaki Kız adlı romandan uyarlanmıştır.

Doğduğun Ev Kaderindir Oyuncuları ve Konusu
Doğduğun Ev Kaderindir Oyuncuları ve Konusu

Dizinin başrolünü İbrahim Çelikkol ve Demet Özdemir gibi çok başarılı oyuncular paylaşmaktadır. Diziyi severek takip eden insanların birçoğu Doğduğun Ev Kaderindir oyuncuları kim sorusunu merak ederken yeni izlemeye başlayacak olanlar ise Doğduğun Ev Kaderindir konusu ne gibi soruların cevabını merak etmektedir. Biz de bu yazımızda bu gibi soruların cevaplarını sizler ile paylaşmış olacağız.

Doğduğun Ev Kaderindir Konusu

Dizinin başrolleri olan Zeynep ve Mehdi hayatları boyunca çok zor bazı şeyler yaşamışlar. Hem Mehdi hem de Zeynep çocukluklarında yaşadıkları birtakım travmaları hala zihinlerinin bir yerlerinde taşımaktadırlar. Yaşadıkları bu zor zamanlardan sonra ikisi de birbirinin yarasını sarmak için büyük çaba içerisinde…

Birbirlerinden çok farklı olmalarına rağmen aralarındaki sevgi bağı kopmalarına engel oluyor. Dizi bir romandan uyarlama olmasına rağmen bazı yerleri kitaptan farklı bir şekilde ele alınmış.

Doğduğun Ev Kaderindir Oyuncuları Kimdoğduğun-ev-kaderindir-oyuncuları-3

Doğduğun Ev Kaderindir oyuncuları çok ünlü ve başarılı isimlerden oluşmaktadır. Daha önce birçok başarılı dizi ve filmde yer alan oyuncular yer almaktadır. Bu oyunculardan kısaca şu şekilde bahsedebiliriz…

1 – Doğduğun Ev Kaderindir Oyuncuları Zeynep – Demet Özdemir

Demet Özdemir 26 Şubat 1992 tarihinde Kocaeli’nde dünyaya gözlerini açtı. Ailesi aslen Bulgaristan göçmeni olan başarılı oyuncu 3 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğudur. Daha sonra annesi ile babası boşandı. Bu olaydan sonra ablası ve annesi ile beraber İstanbul’da yaşamlarını sürdürmeye başladılar.

İlk oyunculuk deneyimi ise 2013 yılında gerçekleşti. Fox adlı kanalda Sana Bir Sır Vereceğim isimli dizide Aylin karakterine hayat verdi. Daha sonra birçok dizide rol almaya devam eden ünlü oyuncu 2018 ile 2019 yılları arasında rol aldığı Erkenci Kuş isimli dizide göstermiş olduğu performansından dolayı Murex D’or Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

2 – Doğduğun Ev Kaderindir Oyuncuları Mehdi – İbrahim Çelikkol

doğduğun-ev-kaderindir-oyuncuları-ibrahim-çelikkol

Oyunculuk kariyerine başlamadan önce modellik yapan İbrahim Çelikkol bir zamanlar basketbol ile de yakından ilgilenmiştir. Basketbolu bıraktıktan sonra da oyunculuk eğitimi alarak oyunculuğa başlamıştır. Oyunculuk kariyeri ile alakalı ilk deneyimini de Osman Sınav’ın çekmiş olduğu Pars: Narkoterör isimli filmde yaşamıştır.

2011 yılında ekranlarda görmeye başladığımız İffet isimli dizi de Cemil karakterini canlandırmıştır. Dizi 2012 yılında final yapmıştır. Annesi Selanik göçmeni babası da Arap kökenli olan ünlü oyuncu 2013 yılında Merhamet isimli dizide de Fırat Kazan olarak başrolde oynamıştır.

3 – Engin Hepileri – Farukdoğduğun-ev-kaderindir-oyuncuları-faruk

1996 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü kazanan Engin Hepileri oyunculuğa ilk olarak orta öğretimdeyken başlamıştı. 2002 yılına gelindiği zaman aynı okulda yüksek lisansa başlamıştır.

Aynı zamanda araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Yaprak Dökümü ve Kara Ekmek gibi sevilen dizilerde rol alan Hepileri birçok kişi tarafından sevilerek izlenmektedir.

4 – Engin Öztürk –Barış

Doğduğun Ev Kaderindir oyuncuları arasında yer alan Engin Öztürk 28 Şubat 1986 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Ankara Hacettepe Üniversitesi Konservatuar’dan Tiyatro bölümünü tamamlamıştır. 2012 senesinden de bu bölümden mezun olmuştur.

2010 yılında başrolüne Beren Saat’in hayat verdiği Fatmagül’ün Suçu Ne? isimli dizide oyuncu kadrosunda yer almıştır. Selim isimli karaktere hayat veren Engin Öztürk bu dizi ile beraber hem Türkiye’de hem de Arap ülkelerinde duyulmaya başlanmıştır.

5 – Doğduğun Ev Kaderindir Zeynep’in Annesi – Zuhal Gencer Erkaya

Sevilen dizide Zeynep’in annesi rolü ile bilinen Sakine karakterinin gerçek ismi Zuhal Gencer Erkaya’dır. 1961 yılında İstanbul’da dünyaya gelen ünlü oyuncu şu anda 58 yaşındadır. İlk dizi deneyimini 1987 yılında Gecenin Öteki Yüzü isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. İlk film tecrübesini ise Sarı tebessüm isimli sinema filmi ile beraber yaşamıştır.

İzleyiciler tarafından tam anlamı ile tanınması 2010 yılında Hanımın Çiftliği isimli dizi ile beraber olmuştur. Orada da Güllü’nün annesi Zehra olarak ekranlara çıkmıştır. Doğduğun Ev Kaderindir isimli diziden önce de Gülizar isimli dizide yer almıştır.


Yorum Yap

Yorum Yap